Promocje
i oferty specjalne
Kliknij i sprawdź oferty specjalne »
Kliknij i sprawdź oferty specjalne »
Kliknij i sprawdź oferty specjalne »
Kliknij i sprawdź oferty specjalne »
Kliknij i sprawdź oferty specjalne »

Fotorelacje z naszych realizacji

Jakość i marka poparta nowoczesną technologią

Nowal okna PCV VetrexZdecydowana większość stolarki PVC w Polsce produkowana jest na tzw. „odchudzonych" profilach klasy „B" o obniżonych parametrach jakościowych. Niestety powszechną praktyką w Polsce stało się sprzedawanie pod nazwą znanych zachodnich marek ekonomicznych rozwiązań klasy „B". W celu uzyskania jeszcze większych oszczędności posunięto się również do „odchudzenia" stalowych wzmocnień. Efektem tego jest produkt bardzo niskiej jakości. Dowodem na to są ostatnie losowe badania przeprowadzone przez Związek Producentów Dostawców i Dystrybutorów - Polskie Okna i Drzwi. Aż 70% badanych okien nie przeszło podstawowych testów i wykluczyło takie okna z dopuszczenia do użytku.

Radzimy, aby przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie stolarki PVC, żądali Państwo od sprzedawcy rzetelnej i wyczerpującej informacji o klasie i jakości okien.

Wszystkie serie okien to efekt owocnej współpracy naszej firmy z wiodącymi koncernami takimi jak VEKA, Roto oraz Press-Glas. Wysoka jakość produktów oferowanych przez naszą firmę jest naszym celem nr 1, celem, któremu podporządkowaliśmy wszystkie nasze działania.

Dzięki oknom sprzedawanym przez firmę Nowal odkryją Państwo zalety komfortu, bezpieczeństwa i łatwości ich użytkowania.

 

Okna energooszczędne


Nowal okna PCV VetrexOd 1 stycznia 2009 roku, weszła w życie Unijna Dyrektywa nr 2002/91/WE zabraniająca handlu, wynajmu, obrotu budynkami nie posiadającymi certyfikatu, audytu energetycznego. Oznacza to, że od stycznia każdy wynajmujący, kupujący itd. będzie świadom dokonanego wyboru i zakupu. Najchętniej kupowane będą nieruchomości z klasa energetyczną A, natomiast inwestorzy, którzy wyposażyli swoje nieruchomości w materiały, które pozwoliły na minimalizacje kosztów eksploatacji, sprzedadzą je za znacznie lepszą cenę. Obserwowany w ostatnim okresie stały wzrost cen surowców i energii powoduje zwiększenie kosztów utrzymania gospodarstw domowych. Zaczynamy poszukiwać nowych rozwiązań, które w sposób znaczący obniżają koszty eksploatacji. Do niedawna sprzęt AGD w klasie A kupowali nieliczni, gdyż pociągał za sobą wyższe koszty jego zakupu. Ciągle rosnąca świadomość tego co kupujemy i ile na zakupie sprzętu zaoszczędzimy podczas eksploatacji, praktycznie wyeliminowały sprzęt klasy E

Podobnie będzie z nowoczesnymi oknami oferowanymi przez Vetrex. Na początku lat 90 ubiegłego wieku na dynamicznie rozwijającym się rynku stolarki okiennej, tylko nieliczni kupowali okna z szybami o współczynniku U – 1,1 W/m2 K. Teraz to standard. Kolejnym krokiem, który pozwoli dodatkowo obniżyć koszty eksploatacji budynków są nowoczesne, energooszczędne okna w systemie Alphaline wyposażone w szyby zespolone dwukomorowe o współczynnikach Ug = 0,5 lub 0,7 W/m2K.

Nowoczesne, energooszczędne szyby zespolone w oknach czy na elewacjach budynków to szyby dwukomorowe o bardzo niskim współczynniku przenikania ciepła Ug, w których poszczególne szklane tafle zestawu posiadają specjalne powłoki. W takich zestawach musi występować powłoka niskoemisyjna, która ogranicza utratę nagromadzonego w budynku ciepła.
Okna w systemie Alphaline z zastosowaniem szyby 4/16/4/16/4 Ug=0,7 W/m2K pozwalają na uzyskanie wspóczynnika U dla całego okna na poziomie 0,9 W/m2K. Jest to bardzo dobry wynik pozwalający na realne oszczędności energii w gospodarstwie domowym, czego potwierdzeniem są wyniki badań okna przeprowadzone przez instytut IFT w Rosenheim zlecone przez firmę Vetrex. Przy zastosowaniu szyby 4/18/4/18/4 Ug=0,5 W/m2K ten współczynnik będzie jescze niższy, a koszt zakupu okien pozostaje na tym samym poziomie! Zatem oszczędności jeszcze większe bez dodatkowych kosztów!

 

Korzyści


Jakie korzyści otrzymają Państwo stosując najnowocześniejsze rozwiązania stolarki okiennej Vetrex? Niezaprzeczalne korzyści to:

  1. Bardzo duża izolacja cieplna okien zbliżająca się do izolacyjności muru.
  2. Maksymalne zmniejszenie kosztów ogrzewania i klimatyzacji
  3. Bardzo dobra przejrzystość i neutralna kolorystyka
  4. Maksymalna redukcja zjawiska kondensacji pary wodnej (ciepła ramka)
  5. Bezpieczeństwo (możliwość hartowania)
  6. Zmniejszenie przepuszczalności promieniowania UV
  7. Zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery, co pozwoli chronić środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń.

Zapraszamy do salonu sprzedaży Nowal w celu zapoznania się ze szczegółową ofertą okien wyposażonych w szyby energooszczędne.